Fotele czy krzesła biurowe

Fotele czy krzesła biurowe

Fotel biurowy to jasny i czytelny przekaz - przedmiot wyposażenia biurowego pokryty elegancką włoską skórą na chromowanym stelażu lub tani produkt z importu wykonany w eko-skórze. Fotele biurowe od blisko trzech dekad goszczą w polskich biurach zarówno małych jak i tych większych. Druga dekada dwudziestego pierwszego wieku pokazuje, że ta forma wychodzi z mody. Oczywiście dalej modne ekskluzywne fotele biurowe z włoskiej wysokogatunkowej skóry – lecz jest to forma wyposażenia biur i gabinetów właścicieli firm. Zgodnie z definicją i pojmowaniem tego pojęcia fotel biurowy posiada połączone ze sobą ( wewnętrznie w całości ), zespojone siedzisko z oparciem. Te dwa elementy fizycznie stanowią jeden element budowy fotela, pokryty tym samym materiałem.

Fotel biurowy Acura

Krzesła biurowe w odróżnieniu od foteli posiadają rozdzielone fizycznie siedzisko i oparcie. Ich połączenie i możliwości regulacyjne są możliwe poprzez odpowiedni mechanizm. Siedzisko krzesła biurowego może być wykonane z innego rodzaju pianki ( np. innej gęstości ), inaczej wyprofilowane, czy też powierzone innym materiałem obiciowym. Taka konstrukcja umożliwia szereg innych możliwości. Dzięki takiej budowie powstają produkty ergonomiczne, wyposażone w regulowaną głębokość siedziska oraz możliwość synchronicznej regulacji oparcia z siedziskiem. Kolejnym alternatywnym i cennym rozwiązaniem są krzesła biurowe z siatkowym oparciem. Jest to w ostatnich latach bardzo popularna forma i jeden z najbardziej popularnych wzorów. To co przyciąga użytkowników do siatkowych krzeseł to design. Nowe rozwiązania nadają biurowemu krzesłu lekką formę oraz zwiększają poczucie estetyki. Siatka zamiast standardowego tapicerowanego ( lub szytego ) oparcia to stały dopływ powietrza co ciała użytkownika. W biurach na poddaszu lub mających problemy z klimatyzacja jest to bardzo pożądane i praktyczne rozwiązanie. Kolejnym elementem w konstrukcji krzesła siatkowego jest regulator lędźwiowy. Jest to forma od-prostowania kręgosłupa, który przyzwyczajony jest do zupełnie innej nieprawidłowej pozycji siedzącej.

Druga dekada dwudziestego pierwszego wieku to bardzo gwałtowny wzrost zapotrzebowania i sprzedaży produktów ergonomicznych. Wraz z rozwojem firm biurowych ( korporacji ) rośnie popyt na ergonomiczne krzesła biurowe ze średniej półki cenowej. Siatkowy design to najczęściej wybierana forma do przestrzeni biurowych. Fotele biurowe importowe znajdują zainteresowanie wśród klientów detalicznych szukających produktów najtańszych. Ekskluzywne fotele włoskiego pochodzenia trafiają do gabinetów meblowanych w stylu klasycznym.