Fotele biurowe

Fotele biurowe

SZ biurem i jego tradycyjnym wyglądem kojarzą się stabilny fotel biurowy oraz masywne drewniane meble biurowe. Taka rodzaj wyposażenia z czasem zaczął powoli być wypierany przez nowe formy biurowego designu. Tradycyjne fotele biurowe zaczęły być zastępowane przez krzesła biurowe z siatkowym oparciem. Meble biurowe zostały ograniczone do prostego stylu w postaci przestronnego biurka bez zabudowy szafkowej. Jego uzupełnienie stanowi kontener na kółkach, na najważniejsze elementy. Ostatnie dwie dekady to stopniowe zastępowanie zużytych już foteli z ekoskóry ( najczęściej z importu ) nowoczesnymi ergonomicznymi krzesłami biurowymi. Fotele biurowe to na stałe połączone siedzisko z oparciem – zespojone wewnętrznie i stanowiące jeden element składowy w budowie fotela. W krzesłach siedzisko z oparciem zostały od siebie odseparowane. Dało to ogromne możliwości i „pole” do szeregu udoskonaleń i ewolucji design. Zmiany te i dość płynnie zmieniający się wygląd oraz rosnące funkcjonalności wzmocniły pozycje krzeseł.

Fotele biurowe

Fotele biurowe jednak dalej funkcjonują w biurowych zaciszach. O ile krzesła biurowe stały się standardem w biurowej przestrzeni, to fotele funkcjonują w wersji ekskluzywnej jako wyposażenie gabinetów najważniejszych osób. Można je znaleźć w gabinetach prawników, zarządców, właścicieli firm oraz innych profesji z ponad standardowymi zarobkami. Fotele biurowe rzadko kiedy produkuje się w Polsce. Bardzo duża ilość produktów z importu jest jeszcze w użyciu. Jako nowe wyposażenie dla gabinetu Vipów wybierane są produkty z importu najwyższej jakości.  Wysokiej jakości fotele z wytrzymałych i dobrze wyglądających skór trafiają na Polski rynek z południa Europy – najczęściej z Włoch. W porównaniu do dawnych foteli biurowych z importu w „ekoskórze” są to produkty trwale i godne użytkowania w biurach prominentów.

Oferta z importu jest oczywiście cały czas dostępna. Tradycyjne modele foteli biurowych zostały zastąpione krzesłami. Fotele biurowe bardzo często utożsamiane są z eko-skórowym pokryciem. Moda na takie formy dobiega końca. Dużo większe wrażenie robią dwukolorowe krzesła, w których siedziska i oparcie powierzane jest różnymi kolorami tej samej tkaniny.