Krzesla czy fotele obrotowe ?

Krzesla czy fotele obrotowe ?

Jeszcze parę lat temu dominującym modelem były fotele obrotowe. Jednolite siedzisko, podłokietniki zamontowane na stałe, chromowana podstawę. Fotele to rozwiązania wygodne, aczkolwiek wygoda jest w pewien sposób narzuca z góry – przez producenta tego produktu. Cechą charakterystyczną były wyprofilowania na niektóre partię mięśni oraz pokrycie siedziska fotelowego materiałem skóropodobnym. Fotele importowane są z dalej Azji – proste rozwiązania konstrukcyjne oraz materiał skóropodobny. Drugi kierunek importu, to Europejska kolebka cywilizacyjna – Włochy. Tutaj fotele produkowane są z najtrwalszych komponentów, a ze zewnątrz powierzone są prawdziwą skórą bydlęcą.

krzesła obrotowe i fotele

Fotele obrotowe to jednak bardzo duże ograniczenia pod względem regulacji. Trudno nazywać ten przedmiot uniwersalnie wygodny. Właściwie przeciwnie można powiedzieć o krześle obrotowym. Projekt ten powstała w oparciu o delikatną modyfikację konstrukcji fotelowe. Można powiedzieć, że fotel obrotowy to starszy brat krzesła. Krzesło posiada rozdzielone siedzisko i oparcie. Ten elementy funkcjonują jako oddzielne formy. Jednakże, że tak naprawdę stanowią integralną całość dla użytkownika muszą być ze sobą związane. Odbywa się przez mechanizm sterujących siedziskiem i oparciem. Naturalnie elementy te są ze sobą przymocowane.
Tytułowe pytanie krzesło czy fotele jest obecnie już trochę pytaniem retorycznym. Tak, to zdecydowanie więcej razy wybierane jest krzesło obrotowe – zarówno do domowego użytki jak i tego biurowego. Poza odseparowanym i bardzie nowoczesną budową, krzesło daje zdecydowanie większe możliwości na wielu płaszczyznach swojej budowy. Mechanizm sterujący umożliwia zrobienie naprawdę wielu rzeczy z oparciem i siedziskiem. Poza tym w przedmiocie tym możliwie jest regulowanie podłokietników ( góra – dół oraz do zewnątrz), zmiany wysokości oparci bez schodzenia z siedziska, regulowanie zagłówka czy też zmiana głębokości siedziska.
Krzesła obrotowe wygląda coraz bardziej nowocześnie, tak jakby doganiają i zaspokajają aktualne potrzeby – dostosowują się do coraz bardziej funkcjonalnych przestrzeni biurowych. Fotele z kolei to produktu, który tak naprawdę pod względem designu i możliwości zatrzymał się w miejscu. Oczywiście fotele dalej wybierane do gabinetów osób zarządzających, jednakże do przestrzenie biurowych pracowniczych wybierane są krzesła. Wygląd tego najważniejszego przedmiotu stanowisku pracy ma coraz większe znaczenie. W ostatnich latach  ogromną popularność zyskały krzesła biurowe z siatkowym oparciem. Jest to rozwiązanie praktyczne, estetyczne i tak samo wygodne jak tradycyjne rozwiązania oparcia – tapicerowane lub szyte. W tym kontekście kolejny dodatek, możliwość krzesła czyli regulacja lędźwiowa. Coraz więcej przedmiotów obrotowych posiada tę funkcję, szczególnie te z siatkowym oparciem. Poprzez elastyczność tej formy, regulacja zamocowana na zewnątrz krzesła, za oparciem – poprzez siatkę oddziałuje na dolne partę kręgosłupa. Dzięki temu możliwa jest profilaktyka dolegliwości kręgosłupa. Ergonomiczne krzesła obrotowe : http://www.mjdesign.com.pl/katalog-krzesla-obrotowe.html