Mozliwosci krzesel obrotowych

Krzesła obrotowe

Czasy w których krzesła obrotowe stanowiły ogromną atrakcję, bo umożliwiały regulację wysokości siedziska są dość odległe. Był to pierwszy ergonomiczny krok, tak potrzebny dla wszystkich osób pracujących przy biurku. Nikt jednak nie myślał, że wszystko będzie się tak szybko rozwijać, a to ważne rozwiązanie ergonomiczne będzie obecnie jedynie pewnym podstawowym atrybutem. Niestety wielu Polaków nie dostrzegło i dalej nie dostrzega procesu rozwoju tego produktu i rozszerzenia ergonomicznych możliwości tego produktu. Dużo osób ciągle uważa krzesło za zwykły przedmiot do siedzenia z regulacją wysokości siedziska. Nie chcą wybierać innych produktów, niż ten najtańsze, najczęściej podając argument, że nie wiedza żadnej różnicy.
Na innych płaszczyznach np. w wyborze materaca lub kanapy świadomość i potrzeba wygody są na poziomie adekwatnym. Pewne zepsucie i swoista znieczulenie na jakość i poziom ergonomii w krześle obrotowym wynika z „zalania” polskiego rynku produktami tanimi importowanymi z dalekiej Azji. Może paręnaście lat temu krzesło obrotowe nie było meble aktywnie używanym. Jednakże od ery komputerowe, który miała miejsce na przełomie wieków oraz powszechnego dostępu do Internetu krzesła obrotowe są użytkowane w domach zdecydowanie częściej. Coraz więcej Polaków znajduje zatrudnienie w sektorze biurowym, pracując w pozycji siedzącej. A to nie jest pozycja naturalna dla człowieka. Jeśli krzesło obrotowe nie ma szerokiego zakresu regulacji, brak dopasowania krzesło – ciało może doprowadzić do późniejszych problemów z kręgosłupem.

krzesła obrotowe w ergonomicznym biurze

Do domowego użytku powinno się wybrać krzesło, z grupy produktów, które wybierane są do biura. Bo to jednoznaczna informacja, że jest to produkt bezpieczny dla zdrowia, jednocześnie pozytywnie wpływający na ciało i umysł użytkownika ( ergonomia ).  Ogromną niedocenianą zaletą krzesła obrotowego ergonomicznego wybierane do domowego użytku jest możliwość jego współużytkowania przez wszystkich domowników. Każde pokolenie niezależnie od wieku i budowy ciała może w pełni korzystać z tego przedmiotu. Jedynie potrzebne jest odpowiednie wyregulowanie, dopasowanie do budowy ciała w momencie rozpoczynania użytkowania. Rzadko kiedy w domowym gospodarstwie zdarza się, żeby każdy z domowników miał swoje własne krzesło biurowe. Pewnym standardem są jedno lub dwa krzesła. Nie sztuką jest w pewien sposób „zagracić” domowe wnętrze nadmierną ilością krzeseł. Wracając jednak do możliwości, jeśli zostanie wybrane krzesło ergonomiczne będzie ich naprawdę dużo.
Po pierwsze warto wyjaśnić, że każdorazowa zmiana użytkownika krzesła powinna rozpocząć się od wyregulowania tego produktu pod potrzeby własnego ciała i jego natury. Być może wydaje się to uciążliwie, ale nie inaczej jest przecież podczas użytkowania samochodu. Każdorazowa zmiana osoby kierującej to ustawianie fotela, lusterka wewnętrznego i zewnętrznego. W przypadku krzeseł do wyregulowania jest bardzo dużo. A wszystko to nie w celu skomplikowania użytkowania tego produktu, lecz dla osiągniecia wygody, zabezpieczenia kręgosłupa – nadwyrężanego ciągłą pozycją siedzącą.